História

Udržujeme tradíciu pivovarského umenia

 

Základný kameň pivovaru Šariš, vtedy ešte ako národný podnik Šarišské pivovary, bol položený 1. septembra 1964. Investorom boli Pivovary a sladovne, odborové riaditeľstvo v Bratislave. Projektovaná kapacita bola 600 tisíc hektolitrov a celkový investičný náklad predstavoval 160 miliónov Kčs.

Prvú várku piva uvarili 26. mája 1967. O štrnásť rokov neskôr vznikla aj vlastná sladovňa a 7. januára sa vyrobilo prvých 11 500 ton sladu.

V septembri 1997 získala pivovar Šariš medzinárodná pivovarnícka spoločnosť SAB Miller. O štyri roky neskôr sa portfólio pivovaru rozšírilo o ďalšie obľúbené československé značky, ako napríklad Pilsner Urquell a Radegast, vďaka fúzii so štyrmi českými pivovarmi v Plzni, vo Veľkých Popoviciach a v Nošoviciach. V tom istom roku tiež uvarili 20-miliónty hektoliter piva.

Dnes spoločnosť ponúka slovenským spotrebiteľom pivá Šariš, Smädný mních, Topvar, Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, Gambrinus, Radegast, Master, Kingswood, Frisco a nealkoholické pivo Birell. Od apríla 2017 je súčasťou japonskej pivovarskej skupiny Asahi Group Holding a na trh priniesla aj pivo Asahi Super Dry.

Do zlepšovania technológií aj hmotného majetku v pivovare investujeme pravidelne. V roku 2017 sme napríklad spustili úplne novú linku na balenie, zmodernizovali chladenie v sladovni a implementovali ďalších viac ako 30 vylepšení. Celkom sme do týchto projektov investovali takmer 2 milióny EUR.