Informácie na tejto stránke sú určené iba osobám starším ako 18 rokov
Zadajte prosím dátum svojho narodenia.

Tieto stránky používajú cookies na účely skvalitňovania služieb a analýzy návštevnosti. Uvedením svojho veku súhlasíte s používaním cookies podľa zásad uvedených v našich Podmienkach použitia stránok.

Čo je práve vo výčape

African Coffee Stout od pivovaru Safari

Na posledný mesiac v roku sme si pripravili v spolupráci s pivovarom Safari v meste Dvůr Králové, tmavočierne pivo – stout. Vychutnajte si čiernočierne pivo s hustou hnedou penou! Má príchuť kávy, aká sa pestuje i v Rwande, v domove kriticky ohrozeného nosorožca dvojrohého. Intenzívna kávová vôňa je doplnená ľahkým ovocným charakterom. Plná chuť je zároveň jemná s náznakom čokolády a strednou horkosťou, ktorú dobre dopĺňa základ pochádzajúci zo špeciálnych sladov. Pivo je celkovo silné a vďaka primerane dlhému doznievaniu, kde vystupuje kávová chuť, aj dobre piteľné. Pozor – pri poliatí zanecháva tmavé fľaky! Cieľom tejto spolupráce je zvýšiť povedomie o vymierajúcich nosorožcoch, na ktorých záchrane sa Zoo Dvůr Králové, kde pivovar Safari sídli, aktívne podieľa a Plzeňský Prazdroj predajom tohto portera taktiež prispieva na ich záchranu

Charakteristiky:

Sladkosť 6
Horkosť 5
Plnosť 7
Rezkosť 3

Horkosť: 35 IBU (stredná)
Obsah alkoholu: 6,1 % obj.
Farba: tmavá 150 EBC

Nefiltrovaný vrchne kvasený tmavý kávový stout.

December

Nájdite si svoj najbližší výčap

Naše pivné špeciály môžete v priebehu roka ochutnať v 200 pohostinstvách, puboch a reštauráciách po celom Slovensku.

alebo

Hľadať podľa aktuálnej polohy

 

Spoločne s kolegami sládkami sme pre vás pripravili jedinečný program Voľba sládkov, v ktorom vám postupne predstavíme špeciálne várky našich pív. Po celom Slovensku tak môžete v nasledujúcich 12 mesiacov ochutnať až 12 unikátnych čapovaných pív, každý mesiac jedno.  

Ján Píry

Obchodný sládok Plzeňský Prazdroj Slovensko

Jan Enge

Hlavný sládok Plzeňského Prazdroja

Odpovede na najčastejšie otázky

Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre prevádzky a reštaurácie Plzeňský Prazdroj Slovensko, sa so svojím tímom snaží posilňovať pivnú kultúru na Slovensku, s dôrazom na kvalitu piva a prostredia. Položili sme mu pár otázok o Voľbe sládkov.

Kto rozhoduje o výbere pív?

Hlavným sládkom programu Voľba sládkov je Jan Enge, ktorý so svojím tímom varí pre tento program výnimočné pivá a pripravil pestrú ponuku na celý rok dopredu.

Prečo je každé pivo v ponuke iba na mesiac?

Ponuka je časovo obmedzená, aby mali milovníci piva možnosť ochutnať až 12 unikátnych čapovaných pív, ktoré v konkrétnom podniku nie sú bežne dostupné.

Prečo Voľba sládkov nie je aj v mojom obľúbenom podniku?

Do prvého ročníku programu Voľba sládkov je zapojených 200 prevádzok po celom Slovensku. Ak by ste chceli, aby bola Voľba sládkov aj vo vašom obľúbenom podniku, dajte o programe vedieť hostinskému. Ten nás môže v prípade záujmu o budúci ročník môže kontaktovať na telefónnom čísle 0850 111 258 alebo prostredníctvom e-mailu na prazdroj@asahibeer.sk.

Aké pivá budú nasledovať počas roka?

Pivá budú také, ktoré v daných podnikoch nie sú bežné. Na našich stránkach vám vždy predstavíme pivá na najbližšie obdobie a zvyšok si necháme ako prekvapenie.