Informácie na tejto stránke sú určené iba osobám starším ako 18 rokov
Zadajte prosím dátum svojho narodenia.

Tieto stránky používajú cookies na účely skvalitňovania služieb a analýzy návštevnosti. Uvedením svojho veku súhlasíte s používaním cookies podľa zásad uvedených v našich Podmienkach použitia stránok.

Čo je práve vo výčape

Brut IPA

Vyskúšajte modernú Brut IPU, slamovo žlté pivo reprezentujúce nový pivný štýl, pre ktorý je typická výrazná chmeľová aróma pri nízkej horkosti. Brut IPA býva prirovnávaná k šampanskému kvôli hlbokému prekvaseniu a vyššiemu nasýteniu. Vďaka tomu môže byť veľmi suchá s vyšším obsahom alkoholu. Aj napriek týmto parametrom pivo pôsobí celkovo veľmi ľahkým a piteľným dojmom. Má kompaktný zákal, bielu penu a výraznú chmeľovú vôňu viacerých druhov citrusu s ľahkým korenistým doplnením. V chuti je okamžite poznať vyššiu nasýtenosť, osviežujúcu kyslosť a nižšiu plnosť odpovedajúcu tomuto pivnému štýlu. V doznievaní je stredná horkosť nasledovaná príjemne zvieravým doznievaním s hrejivým záverom. Celkovo pivo pôsobí veľmi ľahkým a piteľným dojmom.

Charakteristiky:

Sladkosť 3
Horkosť 4
Plnosť 4
Rezkosť 5
Chmeľovosť 8

Horkosť: 25 IBU (stredná)
Obsah alkoholu: 7,7 % obj.
Farba: slamovo žltá, svetlá, 9 EBC

Vrchne kvasené.

Slady: Plzeňský
Chmeľ: Centennial, Chinook, Cascade, Citra, Simcoe, Amarillo

 

Február

Nájdite si svoj najbližší výčap

Naše pivné špeciály môžete v priebehu roka ochutnať v 200 pohostinstvách, puboch a reštauráciách po celom Slovensku.

alebo

Hľadať podľa aktuálnej polohy

 

Spoločne s kolegami sládkami sme pre vás pripravili jedinečný program Voľba sládkov, v ktorom vám postupne predstavíme špeciálne várky našich pív. Po celom Slovensku tak môžete v nasledujúcich 12 mesiacov ochutnať až 12 unikátnych čapovaných pív, každý mesiac jedno.  

Ján Píry

Obchodný sládok Plzeňský Prazdroj Slovensko

Jan Enge

Hlavný sládok Plzeňského Prazdroja

Odpovede na najčastejšie otázky

Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre prevádzky a reštaurácie Plzeňský Prazdroj Slovensko, sa so svojím tímom snaží posilňovať pivnú kultúru na Slovensku, s dôrazom na kvalitu piva a prostredia. Položili sme mu pár otázok o Voľbe sládkov.

Kto rozhoduje o výbere pív?

Hlavným sládkom programu Voľba sládkov je Jan Enge, ktorý so svojím tímom varí pre tento program výnimočné pivá a pripravil pestrú ponuku na celý rok dopredu.

Prečo je každé pivo v ponuke iba na mesiac?

Ponuka je časovo obmedzená, aby mali milovníci piva možnosť ochutnať až 12 unikátnych čapovaných pív, ktoré v konkrétnom podniku nie sú bežne dostupné.

Prečo Voľba sládkov nie je aj v mojom obľúbenom podniku?

Do prvého ročníku programu Voľba sládkov je zapojených 200 prevádzok po celom Slovensku. Ak by ste chceli, aby bola Voľba sládkov aj vo vašom obľúbenom podniku, dajte o programe vedieť hostinskému. Ten nás môže v prípade záujmu o budúci ročník môže kontaktovať na telefónnom čísle 0850 111 258 alebo prostredníctvom e-mailu na prazdroj@asahibeer.sk.

Aké pivá budú nasledovať počas roka?

Pivá budú také, ktoré v daných podnikoch nie sú bežné. Na našich stránkach vám vždy predstavíme pivá na najbližšie obdobie a zvyšok si necháme ako prekvapenie.