Šariš

Pivo Šariš patrí medzi najväčšie a najobľúbenejšie pivné značky na Slovensku. Prvá várka piva Šariš bola uvarená vo Veľkom Šariši 26. mája 1967. Šariš uspokojí svojou výnimočnou kvalitou aj toho najnáročnejšieho milovníka zlatého moku. Svedčí o tom tiež fakt, že značka pravidelne získava významné ocenenia nielen v domácom hodnotení kvality (Zlatá pivná korunka), ale aj v medzinárodných súťažiach kvality (Monde Selection).

www.saris.sk

 • ŠARIŠ IPA

  ŠARIŠ IPA

  Na prípravu novinky IPA naša sme spojili to najlepšie zo Slovenska a z Ameriky, a vytvorili tak perfektnú kombináciu. IPA je svetlé zvrchu kvasené pivo so zlatistou farbou. Jej plná chuť sa snúbi s výraznejšou chmeľovou a citrusovou arómou. Horkosť a vôňa pochádzajú zo špeciálnych odrôd amerických chmeľov.

 • ŠARIŠ Ejl

  ŠARIŠ Ejl

  V novom pive Šariš Ejl sme spojili tradičnú anglickú receptúru so slovenskou vášňou tak aby nám všetkým chutilo. Šariš Ejl je svetlý zvrchu kvasený a za studena chmelený špeciál, ktorý sa vyznačuje zlatou iskrivou farbou a krémovou penou. V chuti sa snúbi sladkosť s horkosťou a prekvapí svojou ľahkosťou. Šariš EJL je štvorsladový. Optimálne vyladený pomer sladov mu dodáva plnú chuť a sýtu, zlatistú farbu typickú pre pivá Šariš.

 • ŠARIŠ 10 % svetlé výčapné pivo

  ŠARIŠ 10 % svetlé výčapné pivo

  Historicky prvé pivo Šariš 10 % má príjemne horkú, ale výraznú chuť, jemnú sladovú a chmeľovú arómu. Optimálne prekvasenie vytvára lahodnú, čistú chuť piva, ideálnu na osvieženie a na uhasenie pocitu smädu. Má svetlejšiu farbu, ktorá podčiarkuje jeho charakter ľahšieho piva.

 • ŠARIŠ Zlatá 12 % svetlý ležiak

  ŠARIŠ Zlatá 12 % svetlý ležiak

  Pri príležitosti 50. výročia si sládkovia šarišského pivovaru dali prísľub, že uvaria to najlepšie pivo, aké kedy uvarili – ŠARIŠ ZLATÚ 12-tku. Pridali do nej viac karamelového sladu, ktorý jej dodáva intenzívnu zlatú farbu a plnú, bohatšiu chuť. Trojité chmelenie dáva novej Zlatej 12-tke intenzívnu chmeľovú arómu a príjemnú horkosť.

 • ŠARIŠ 12 % tmavý ležiak

  ŠARIŠ 12 % tmavý ležiak

  Šariš tmavý je štvorsladový pivný špeciál, ktorý vyznačujúci sa nezameniteľnou arómou, ktorá je zmesou vôní špeciálnych sladov a kvalitného žateckého chmeľu. Lahodnosť piva spočíva v kombinácii svetlého, bavorského, karamelového a farebného sladu. Má výraznú, sýtu tmavú farbu a v jeho chuti sa snúbia karamelové tóny a mierna horkosť. Šariš tmavý je najoceňovanejšie tmavé pivo na Slovensku a pravidelne získava zlaté ocenenie aj v medzinárodnom hodnotení kvality Monde Selection.