Šariš

Pivo Šariš patrí medzi najväčšie a najobľúbenejšie pivné značky na Slovensku. Prvá várka bola uvarená vo Veľkom Šariši 26. mája 1967. Šariš uspokojí svojou výnimočnou kvalitou aj toho najnáročnejšieho milovníka zlatého moku. Svedčí o tom tiež fakt, že značka pravidelne získava významné ocenenia nielen v domácich, ale aj zahraničných súťažiach.

www.saris.sk

 • ŠARIŠ Iskrivá 10 %, svetlé výčapné pivo

  ŠARIŠ Iskrivá 10 %, svetlé výčapné pivo

  Iskrivá 10 % má dokonalú plnosť a vyladenú chuť sladkosti a horkosti. Optimálne prekvasenie vytvára lahodnú, čistú chuť piva, ideálnu na uhasenie pocitu smädu. Vďaka pridaniu divokého chmeľu v treťom kole chmelenia zaiskrí vo farbe aj v chuti.

 • ŠARIŠ Žiarivá 12 %, svetlý ležiak

  ŠARIŠ Žiarivá 12 %, svetlý ležiak

  Žiarivá 12 % je svetlý ležiak, ktorý očarí žiarivou farbou a plnou chuťou. Slovenský jačmeň spracovaný na slad vo vlastnej sladovni, s vodou zo slovenských vrchov a divokým chmeľom vytvára výnimočné spojenie. Tretie chmelenie dodáva pivu intenzívnu chuť a príjemnú horkosť, ktorá zaiskrí na jazyku už pri prvom dúšku.

 • ŠARIŠ Tmavý 12%, tmavý ležiak

  ŠARIŠ Tmavý 12%, tmavý ležiak

  Šariš Tmavý je štvorsladový pivný špeciál, ktorý vyznačujúci sa nezameniteľnou arómou, ktorá je zmesou vôní špeciálnych sladov a kvalitného žateckého chmeľu. Lahodnosť piva spočíva v kombinácii svetlého, bavorského, karamelového a farebného sladu. Má výraznú, sýtu tmavú farbu a v jeho chuti sa snúbia karamelové tóny a mierna horkosť. Šariš tmavý je najoceňovanejšie tmavé pivo na Slovensku a pravidelne získava zlaté ocenenie aj v medzinárodnom hodnotení kvality Monde Selection.

 • ŠARIŠ IPA

  ŠARIŠ IPA

  Pri príprave piva IPA naša sme spojili to najlepšie zo Slovenska a z Ameriky, a vytvorili tak perfektnú kombináciu. IPA je svetlé zvrchu kvasené pivo so zlatistou farbou. Jej plná chuť sa snúbi s výraznejšou chmeľovou a citrusovou arómou. Horkosť a vôňa pochádzajú zo špeciálnych odrôd amerických chmeľov.