Predaj čapovaného piva sa v lete rozbehol, rastie záujem o prémiové značky

06. 08. 2020
predaj-capovaneho-piva-sa-v-lete-rozbehol-rastie-zaujem-o-premiove-znacky

Bratislava, 6. august 2020 – „Najdôležitejšou úlohou, pred ktorou aktuálne slovenská spoločnosť stojí, je jej návrat k normálu. Práve preto sme v rámci našej iniciatívy Roztočme Slovensko na podporu prevádzok, rozvoja ekonomiky, komunít aj pivného trhu vyčlenili celkovo štyri milióny eur. Odzrkadlilo sa to aj na číslach. Aj napriek reštrikciám spojeným s pandémiou, ako  napríklad rozostupy medzi stolmi v prevádzkach, čo malo za následok zníženú kapacitu hostí, evidujeme medziročne za mesiac júl zvýšený objem predaného čapovaného piva o 6 percent,“ vysvetľuje Martin Grygařík, obchodný riaditeľ spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Podobne ako pivný trh, aj Plzeňský Prazdroj Slovensko ako líder v on-trade, zaznamenáva posledné roky kontinuálny rast predaja prémiových značiek. Tento trend sa nezmenil ani vplyvom pandémie. Dokazujú to aj naše predajné štatistiky, kde v objemoch, počas júna a júla, najviac rástla práve značka Pilsner Urquell. Počas júna sa, v porovnaní s minulým rokom, zvýšil jej predaj až o 9%, oproti plánom je to až o 61,9% viac. Tak isto sa v objemoch oproti plánom darilo počas leta aj značke Šariš. Predpokladáme, že za nárastom predaja prémiových značiek stojí to, že spotrebitelia si kvôli obmedzenejším možnostiam cestovať dopriali to „lepšie“ doma,“  dopĺňa Martin Grygařík.

Tiež sledujeme, že najpostihnutejšou oblasťou pivného segmentu je nealko pivo, čo je dané hlavne tým, že ľudia trávia čas menej aktívne ako pred pandémiou koronavírusu,“ uzatvára Martin Grygařík.