Nosiči zdolali horkú výzvu. Na chrbte vyniesli skoro 5 000 pív

07. 06. 2021
nosici-zdolali-horku-vyzvu-na-chrbte-vyniesli-skoro-5-000-piv

Hrebienok, 7. júna 2021 – Horskí nosiči dostali na 20. ročníku Nosičskej stovky poriadne naložené. S výzvou si však poradili a náklad 4700 pív Radegast úspešne vyniesli až do cieľa. Najrýchlejšie sa s náročnou traťou a 200-metrovým  prevýšením vysporiadal Filip Zacher, ktorý vyšliapal z Hrebienka na Zamkovského chatu v čase 43 minút a 32 sekúnd. Jubilejného Memoriálu Juraja Petranského sa zúčastnilo celkovo 42 nosičov a nosičiek.

Jubilejný 20. ročník Nosičskej stovky (Memoriál Juraja Petranského) privítal na štarte individuálnych profíkov a dvojice. Po prekonaní 200-metrového prevýšenia sa do cieľa dostalo 20 profesionálnych nosičov a 11 dvojíc. Nosiči sa tento rok vydali na dvojkilometrovú trasu so 100-kilovým nákladom horkého piva Radegast na chrbte.

 

Borci a borkyne vyniesli celkovo neuveriteľných 4700 pív Radegast Ryze Hořká 12, ktoré je tak po vybraných slovenských obchodoch k dispozícii aj v Tatrách na Zamkovského chate v nadmorskej výške 1475 metrov.

„Radegast bol uctievaný nielen ako boh slnka, úrody a hojnosti, ale tiež pohostinnosti, ktorá spája Zamkovského chatu a miestnych ľudí s celou nosičskou komunitou,“ hovorí Mária Dzureková, manažérka značky Radegast na Slovensku, a dodáva: „Uznanie za skvelý výkon si zaslúži každý, kto sa popasoval s traťou, sám so sebou a poriadne horký náklad zvládol vyniesť až na chatu.“

Najlepšie sa s vysokohorskou trasou popasoval Filip Zacher, ktorý vyšliapal z Hrebienka na Zamkovského chatu v čase 43 minút a 32 sekúnd. Druhé miesto s časom 45 minút a 9 sekúnd obsadil Lukáš Švolík. Na bronzovú priečku sa postavil Matej Fabšík, ktorému druhé miesto uniklo len o 2 sekundy. Medzi dvojicami si najlepšie viedli Juraj Kurek a Martin Kotora. Do cieľa sa vyšplhali v čase 39 minút a 48 sekúnd. Najrýchlejší v oboch kategóriách získali od Radegastu pivo na rok zdarma.

„Pre mňa je najhodnotnejším výsledkom to, že sa slovenská a česká nosičská komunita zase po roku stretla, že sme sa bezpečne dostali až nahor a že sme ľuďom ukázali, že sa dá popasovať s každým nákladom, ktorý dostane človek na svoj chrbát naložený,“ uzavrel tohtoročný jubilejný ročník Štefan Bačkor, pretekár a spoluorganizátor Nosičskej stovky.