Grape festival ulahodí pivným klasikom, ale aj fajnšmekrom či milovníkom nealka

07. 08. 2019
grape-festival-ulahodi-pivnym-klasikom-ale-aj-fajnsmekrom-ci-milovnikom-nealka

Bratislava 7. august 2019 – Prvé okrúhle jubileum oslávi slovenský multižánrový festival Grape tento rok nielen bohatým hudobným výberom, ale aj pestrou ponukou pre fanúšikov piva. Plzeňský Prazdroj Slovensko prináša na desiaty ročník festivalu hneď niekoľko značiek, ktoré potešia nielen milovníkov klasických ležiakov, ale aj špeciálov, nealka, či cideru.

Hlavným partnerom podujatia je už druhý rok po sebe Gambrinus, ktorý do Piešťan 9. až 10. augusta prinesie originálnu pojazdnú „hospodu“. Tá sa stretla s obrovským úspechom aj pred rokom. Čerstvé pivo, Gambrinus nepasterizovanú 10-tku, si zo zabudovaného výčapu môžu návštevníci vychutnať priamo v nej alebo na poschodovej terase s VIP výhľadom na hlavný stage. Tohtoročnou novinkou bude Beerjet, špeciálny rýchlovýčap, ktorý zas zlatistý mok načapuje v expresnom čase.

Okrem lahodného piva s hustou penou sa môžu návštevníci tešiť na množstvo súťaží, darčekov, stolný futbal alebo selfie pri lietajúcom krígli. Nepasterizovaný Gambrinus z tanku, a teda presne taký čerstvý ako z pivovaru, nájdu aj v ďalších šiestich zónach označených logom Gambrinus.

Hladinku, šnyt či mlieko?

V Pilsner Urquell zóne svoje majstrovstvo čapovania predvedú víťazi súťaže Pilsner Urquell Master Bartender. Pivo načapujú v rôznych štýloch, podľa priania zákazníka a do skleneného krígľa. Rolu výčapníka si budú môcť vyskúšať na vlastnej koži aj návštevníci v rámci školy čapovania. Originálnym spestrením bude predaj štýlového merchu, ktorý vznikol v spolupráci s tromi mladým ilustrátormi. Nepôjde o typické reklamné oblečenie, ale originálne výtvory, ktoré vystihujú značku. Časť z výťažku z predaja bude venovaná VŠMU na podporu mladých ilustrátorov.

Ochutnávka špeciálov

Limitované edície špeciálov si môžu návštevníci vychutnať v stánku s názvom Voľba sládkov. Príjemné osvieženie cez svoje ovocné a citrusové tóny ponúkne vrchne kvasený SUNNY ALE, či nefiltrovaný svetlý ležiak COUNTRY s príjemnou horkosťou alebo spodne kvasený ležiak s vyššou horkosťou a bohatou penou ROZMARNÁ VOĽBA . Absolútnou novinkou na festivale bude Šariš Ejl, uvarený pekne po našom, spojením tradičnej anglickej receptúry so slovenskou vášňou, tak aby všetkým chutilo.

Osvieženie, s ktorým nenafúkate

Tohtoročnou novinkou bude Birell zóna, ktorá ponúkne osvieženie s novým čapovaným nápojom Birell Hrozno. Chuť zážitkov v Birell zóne dokreslí bungee trampolína a ďalšie sprievodné aktivity.

Západ slnka po celý deň

Značka cidera Frisco premení obľúbený Kúpeľný dom na Frisco Sunset zónu. Zachovala si to naj z minulého roka – zelenú oázu, bazény, make-up artists/beauty corner. Ponúkne viac sedenia, tienenia o po novom unikátnu 2-metrovú svetelnú inštaláciu slnka. Okrem čapovaného cidera Frisco Spritz s príchuťou pomarančov a byliniek, sa ľudia budú môcť osviežiť aj Frisco ľadovou drťou.