Birell predstavil absolútnu novinku: Cola od Birellu s kolovým orieškom je niečo, čo ste ešte nepili!

03. 06. 2019
birell-predstavil-absolutnu-novinku-cola-od-birellu-s-kolovym-orieskom-je-nieco-co-ste-este-nepili

Bratislava, 3. jún 2018 – Veľké prekvapenie pred letom! Birell od začiatku júna rozšíril portfólio produktov v kategórii, ktorá je u spotrebiteľov čoraz viac obľúbená. Na trh sa dostala Cola od Birellu, ktorá je zložená z čisto prírodných surovín, neobsahuje umelé farbivá a konzervanty. Jej chuť si zamilujete po prvom dúšku.


Birell vyrába široké spektrum nápojov na báze nealko piva s mnohými príchuťami. Využitie nealkoholického piva ako základu značke umožňuje vyrábať prírodné nápoje s nižším obsahom cukru, ktoré sú u zákazníkov veľmi obľúbené.  Navyše, Birell dlhodobo smeruje do sektoru zdravších limonád. Teraz prišiel na trh s niečím úplne iným. „Cola bola pre nás logickým krokom, ako ponúknuť spotrebiteľom ďalšiu skvelú chuť bez konzervantov a umelých farbív. Navyše sme sa pri jej vývoji opäť uistili o tom, že svetlý Birell je vynikajúci základ, ktorý našim výrobkom dodáva špecifickú a veľmi dobrú chuť,“ uviedol Josef Jalůvka, manažér značky.


Horúca novinka Cola od Birellu je osviežujúci nealkoholický nápoj s príjemnou sladšou chuťou, ktorú skvelo dopĺňa náznak horkosti. „Základom pre výrobu Coly od Birellu je 30% svetlého nealkoholického piva Birell. Následne do neho pridávame prírodné šťavy a arómy a tiež extrakt z kolového orecha a extrakt zo škoricovej kôry. Kolový oriešok je plod afrického stromu kolovník, ktorý sa používal historicky ako ochucujúca ingrediencia v nápojoch a dal vzniknúť názvu "cola",“ prezradil spôsob výroby Jalůvka.


Novinka, ktorá spĺňa čoraz vyššie nároky spotrebiteľov
Novinka nasleduje čoraz silnejší trend zdravšieho životného štýlu a ponúka spotrebiteľom zdravšiu alternatívu k ich obľúbenému nápoju. Vďaka zníženému obsahu cukru a kalórií si túto dobrotu bude môcť dopriať každý omnoho častejšie, než ostatné sladené kolové nápoje. „Obsahuje 5,1 g cukru a 26 kcal na 100 ml nápoja, čo je o až o 50% menej než ostatné kolové nápoje sladené cukrom,“ doplnil manažér.


Zdravšia alternatíva
Kolové nápoje predstavujú až 2/3 celkovej hodnoty kategórie sladkých sýtených nápojov. „S novou Colou od Birellu búrame hranice medzi kategóriami nealkoholického piva a ochutených sladkých nápojov, s potenciálom rastu oboch kategórií. Novinka má ambíciu osloviť spotrebiteľov, ktorí kolové nápoje obľubujú, no nechcú si ich dopriať kvôli vysokému obsahu cukru a umelých prísad. Spolu s ďalšími tohtoročnými novinkami Birell Hrozno, Červený Pomaranč a Baza a Citrón tak prinášame zdravšiu alternatívu k väčšine príchutí v kategórii sladkých sýtených nápojov,“ povedal Jalůvka.


S Birellom nenafúkaš
Cola od Birellu obsahuje 0,5% alkoholu, no je vhodná aj pre šoférov, ktorí po jej vypití určite nenafúkajú. Podľa Jalůvku je to minimálne množstvo: „Okrem nealkoholického piva Birell, ktoré obsahuje zanedbateľné množstvo alkoholu, sa drobné množstvo alkoholu dostáva do nápoja aj prostredníctvom extraktov ako je kolový oriešok.“


Cola od Birellu obsahuje aj kofeín. Jeho množstvo je podobné, ako v iných kolových nápojoch. „Naša Cola obsahuje 10 mg kofeínu na 100 ml, čo je množstvo porovnateľné s inými kolovými nápojmi. Bežné energetické nápoje obsahujú približne 2 až 3x väčšie množstvo kofeínu, než Cola od Birellu,“ dodal.


Praktické balenie
Od 1. júna je v predaji 500 ml plechovka a tiež sa môžete stretnúť s balením 200 ml na účely ochutnávok napríklad ako darček v časopisoch alebo ju dostať z rúk hostesiek. „Dá sa kúpiť po celom Slovensku a je umiestnená buď v sekcii nealkoholických pív, alebo v sektore klasických limonád. Nami odporúčaná maloobchodná cena je rovnaká, ako u ostatných Birellov, a síce 0,92 €. Konečnú cenu však vždy určuje predajca,“ uzavrel Josef Jalůvka.