Kde sa pivo varí, tam sa dobre darí

Naším poslaním je prinášať spotrebiteľom výnimočný pivný zážitok. V rámci nášho podnikania je pre nás dôležité nielen to, čo robíme, ale aj ako to robíme. Vyrábať kvalitné pivá z lokálnych surovín, vytvárať pracovné príležitosti, znižovať spotrebu vody a energií, triediť a recyklovať odpad či podporovať zodpovednú konzumáciu piva. To všetko je súčasťou filozofie nášho podnikania a veríme, že aj vďaka tomuto prístupu budeme všetci napredovať k vzájomnej prosperite.

Náš pivovar stojí v meste Veľký Šariš. Je to náš domov a záleží nám na tom, ako sa darí celému regiónu. Prostredníctvom grantového program Šariš ľuďom spoločne s partnerom komunitnou nadáciou Veľký Šariš podporujeme lokálne neziskové organizácie a dávame príležitosť na realizáciu projektov, ktoré pomôžu oblastiam zamestnanosti či turizmu.

Zobraziť projekty

Hlasovanie bolo ukončené

Víťazom online hlasovania 2018 a prémiu 1000 € získal projekt Grafitti galéria v centre Prešova.
Studničky pre cyklistov aj turistov
OZ CTK Čergov 25

Cieľom projektu je výstavba oddychovej zóny a revitalizácia studničiek v Čergovskom pohorí pri Sabinove. Na trase Olejníkov – horská chata Čergov, ktorá patrí k populárnym turistickým cestám, by sa mali obnoviť dve studničky a osadiť drevené nadstavby, lavičky a stoly. Rovnako by nový „retro“ šat mala dostať aj bývalá schátraná zastávku ČSAD, kde na stenách budú visieť historické fotografie.

Obnova historických fresiek v kaštieli
OZ Fincičanki

Súčasťou Dessewffyovského kaštieľa vo Finticiach (okr. Prešov) je rytierska alebo erbová sála, kde sa na klenbách zachovali pôvodné fresky s erbami členov rodiny. V minulosti boli v sále uchovávané rodinné klenoty, či trofeje, no dnes je táto miestnosť v zlom stave. Cieľom projektu je rekonštrukcia fresiek, kompletná obnova erbovej sály, jej sprístupnenie verejnosti a vytvorenie reprezentatívne miestnosťi nie len pre obec, ale predovšetkým jej obyvateľov a turistov.

Bašta na hrade s expozíciou alchýmie
OZ Hradba Šariš

Hrad Šariš (Veľký Šariš, okr. Prešov) je aj po 8 rokoch rekonštrukcie stále v nevyhovujúcom stave. Cieľom projektu je konzervovať múry Bašty č. 6, ktorá má názov Alžbetka a vybudovať podlahy na jej jednotlivých poschodiach. Po všetkých prácach bude bašta s expozíciou stredovekej alchýmie sprístupnená verejnosti.

Grafitti galéria v centre Prešova
J.D. – Galéria J.L

Zámerom projektu „Historické klenoty mesta Prešov“ je vytvoriť podujatie 1. ročník prešovského festivalu street artu. Grafitti umelci by na starý múr zobrazili turisticky najviac navštevované časti mesta. Originálne pomaľovaná stena vytvorí unikátnu exteriérovú galériu, príťažlivú nie len pre Prešovčanov, ale aj turistov.

Prístrešok na Soľnohrade
OZ Rákociho cesta

Soľnohrad alebo Zbojnícky hrad pri Ruskej Novej Vsi (okr. Prešov) sa stále revitalizuje a chýba mu prístrešok, ktorý by slúžil nie len návštevníkom hradu, ale aj dobrovoľníkom, ktorí ho rekonštruujú a poslúžil by aj na kultúrne podujatia. Išlo by o jednoduchú drevenú kolovú konštrukciu so sedlovou strechou, ktorá by zvýraznila jednouchý štýl hradov. Súčasťou by bol aj stojan pre cyklistov.

Nový cyklochodník
TELESKOP, n.f.

Hlavným zámerom projektu „Rendezvous na Mliečnej ceste“ je vytvorenie bezpečnej, takmer 2,5 km dlhej cyklotrasy, ktorá by spájala Astronomické observatórium a planetárium na Kolonickom sedle (okr. Snina) s obcou Ladomírov. Súčasťou cyklochodníka by bolo aj vytvorenie odpočinkovej zóny. Tá by pozostávala z lavičiek, stola, ohniska, stojanov na bicykle a informačnej tabule

Lev v Giraltovciach ožije
Vidiek, n.o.

Plastika leva bola v Giraltovciach (okr. Svidník) odhalená už v roku 1918 na počesť rakúsko – uhorských vojakov a bojov počas 1. svetovej vojny. Cieľom projektu „Prebudenie spiaceho leva“ je preložiť pôvodný nápis z maďarčiny do slovenčiny a osvetliť sochu. V centre pribudnú drevené lavičky, smerovacie tabule a informačná tabuľa.