Riaditeľom ľudských zdrojov v Plzeňskom Prazdroji

07. 11. 2018
riaditelom-ludskych-zdrojov-v-plzenskom-prazdroji

Bratislava, 7. novembra 2018 - Novým personálnym riaditeľom Plzeňského Prazdroja pre Slovenskú republiku a Česko sa stal Rob Kenney (37). Ten sa po troch rokoch vracia do známeho prostredia. Do roku 2015 pôsobil na poste riaditeľa ľudských zdrojov v  spoločnosti Pivovary Topvar a podieľal sa na jej úspešnej integrácii s Prazdrojom.

 

Rob Kenney začal pracovať pre SABMiller, vtedajšieho majiteľa Plzeňského Prazdroja a Pivovarov Topvar, od roku 2008. Najprv pôsobil ako HR Business Partner vo firemnej centrále, kde mal na starosti personálnu agendu v oblastiach marketingu a komunikácie, neskôr začal na rovnakej pozícii pracovať pre celosvetový finančný úsek pivovarníckej skupiny. V roku 2013 zamieril na Slovensko, odkiaľ pred tromi rokmi odišiel na pozíciu personálneho riaditeľa sesterského rumunského pivovaru Ursus. Tu sa výrazne podieľal na riadení  prechodu spoločnosti pod nového vlastníka Asahi.

Rob Kenney nahrádza na poste riaditeľku ľudských zdrojov Plzeňského Prazdroja Catherine Sinclair, ktorá teraz pôsobí na tejto pozícii na regionálnej úrovni Asahi.

Rob Kenney vyštudoval psychológiu na univerzite v Nottinghame. Pred svojim príchodom do pivovarníctva pracoval v bankovníctve. Vo voľnom čase sa venuje rodine a hrá na gitare. Rád behá a zúčastňuje sa aj pretekov v triatlone.

 

Kontakt pre médiá:
Stanislava Šantová, Senior PR Consultant, mobil +421 917 173 879, email santova@prclinic.eu


Pozn. pre editorov:

Akciová spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko je poprednou pivovarníckou spoločnosťou na Slovensku so 600 zamestnancami a jedným z najmodernejších pivovarov v strednej Európe. Do portfólia jej značiek, ktoré každoročne získavajú ocenenia na medzinárodných aj lokálnych súťažiach kvality, patrí Pilsner Urquell, Šariš, Velkopopovický Kozel, Radegast, Gambrinus, Topvar, Smädný Mních, Excelent, nealkoholické pivo Birell, či cider Kingswood a Frisco. Spoločnosť patrí pod jednotku Asahi Breweries Europe Group, ktorá vznikla po akvizícii piatich stredoeurópskych pivovarníckych spoločností japonskou pivovarníckou spoločnosťou ASAHI.